Pre majiteľov bazénov sú stúpajúce hodnoty na vonkajšom teplomeri nielen signálom príchodu jari. Keď prestane v noci mrznúť a teplota vody v bazéne sa pohybuje medzi desiatimi a pätnástimi stupňami, je načase pustiť sa do jarného upratovania.
Skôr, než prídu na rad steny a dno bazéna, je dobré odstrániť špinu aj z krytu, resp. plachty, ktorá v zime chránila bazén. Až potom je čas na samotný priestor bazéna. Nech už je fóliový alebo keramický, na znečistené miesta nanášame špeciálny prípravok a necháme ho pôsobiť podľa návodu na použitie. Potom chybičky krásy mechanicky odstránime a oplácheme vodou. V prípade potreby postup opakujeme. Ďalšie nečistoty odstránime za pomoci bazénového vysávača.
Skôr ako spustíme prevádzku bazéna, mali by sme zveriť odborníkovi meranie a revíziu elektrického zariadenia. „Predsa len, kovové časti elektrorozvodov môžu v zime skorodovať, alebo na niektorých miestach sa môže udržať kondenzovaná voda,“ varuje Ing. Boris Holoda, ktorého firma sa stará o plavecké bazény a wellness aj v špičkových slovenských hoteoch. Keď je všetko v poriadku, napustíme bazén do polovice skimmera a zapojíme filtračnú jednotku, prípadne ohrev vody. Vodu filtrujeme nepretržite 24 hodín.
Keď doplníme vodu v bazéne, môžeme si hneď zmerať jej tvrdosť, pH a obsah chlóru a podľa výsledkov sa chopiť úpravy hodnôt. Po dosiahnutí ideálnej tvrdosti (nesmie byť vyššia ako 18 °N), napríklad za pomoci prípravku Calcinex a pH (7,0 až 7,4) prichádza na rad chlórový šok. Ten je nutný vždy, keď napustíme do bazéna novú vodu. Ak do 24 hodín po prvom zachlórovaní je koncentrácia voľného chlóru nižšia ako 0,3 mg/l, procedúru treba zopakovať. Obsah chlóru vo vode by sa mal pohybovať medzi 0,3 až 0,5 mg/l.
Sex Cam
You must be logged in to post a comment Login