Drevo je materiál, ktorý neustále pracuje. Vlhkosť, teplo, slnko menia jeho vlastnosti, často negatívnym spôsobom. Preto je potrebné znížiť vplyv týchto faktorov na kvalitu dreva, čo je možno docieliť jeho pravidelným ošetrovaním. Využite čas počas leta a vrhnite sa na aplikáciu náterov na drevo použité vo vašom bývaní.
Ešte pred samotným natieraním je potrebné odstrániť predošlé vrstvy farieb a lakov. A to prebrúsením. Obkladový tatranský profil stačí prebrúsiť len jemným papierom, ale napríklad takú drevenú podlahu je nutné brúsiť precíznejšie. A to najskôr brúsnym papierom s hrubými zrnami, až následne na jemno. Prípadné vypadnuté hrče v drevených obkladových materiáloch sa odporúča vyplniť pred nanesením vrchného náteru, špeciálnym tmelom na masív.
Na natieranie interiérového obkladu sa využívajú najmä laky a oleje, ak chcete dosiahnuť konkrétnu farbu, tak farby na drevo. Náter sa nanáša v minimálne dvoch vrstvách. Štetcom pohybujte v smere kresby dreva, čo zabezpečí lepší prienik náteru. Druhú vrstvu nanášajte až vtedy, keď tá prvá dostatočne vyschla. Pri natierianí dreva v exteriéri sa snažte vystihnúť počasie. Nemalo by byť viac ako 25 stupňov a svietiť ostré slnko.
Ak aktuálne budujete vo vonkajších priestoroch bývania nejaký drevený prvok, potom nezabúdajte drevo už hneď ošetriť do hĺbky. Dokážete to pomocou prípravku nazývaného napúšťadlo. Ten má schopnosť preniknúť cez póry dreva hlbšie do jeho štruktúry, zničiť v nej potenciálnych škodcov a póry uzatvoriť. Napúšťadlo využijete najmä na plotové latky, prípadne exteriérové drevené konštrukcie.
O niečo inú starostlivosť si žiada vaša terasa. Tá sa počas leta aktívne využíva, preto s jej ošetrením počkajte až do jesene, do konca sezóny. Ako prvé je potrebné terasové dosky zbaviť akýchkoľvek hrubých i drobných nečistôt, a to aj z drážok. Následne prebrúsiť, čím odstránite poškodenú vrchnú vrstvu dreva. Po dôkladnom odstránení prachu sa aplikuje povrchový náter, ktorý dokonale zakonzervuje drevo na zimu.
Sex Cam
You must be logged in to post a comment Login